Wspólne działania ratownicze - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania ratownicze

Data publikacji 30.04.2020

Dziś funkcjonariusze z Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach wspólnie ze strażakami oraz ratownikami medycznymi ruszyli na pomoc mężczyźnie, który spadł z wysokości. Dzięki koordynacji służb, specjalistycznej wiedzy oraz umiejętnościom wszystkich funkcjonariuszy 26-latek w bezpieczny sposób został ewakuowany z trudno dostępnego miejsca i ostatecznie trafił pod opiekę lekarzy.

Dziś tuż po godzinie 8:00 kieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało iż na terenie jednej z budów w mieście, mężczyzna spadł z wysokości 2 pietra. Natychmiast na miejsce ruszyły służby ratownicze, a także mundurowi z najbliższej jednostki Policji. Korespondencję radiową usłyszeli również funkcjonariusze z Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, który od razu zdecydowali, aby również ruszyć z pomocą.

Po kilku minutach na miejsce dotarli ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci, dysponujący fachową wiedzą oraz umiejętnościami. Na początku poszkodowanemu została udzielona niezbędna pomoc. Następnie wszyscy skupili się na bezpiecznej ewakuacji mężczyzny, który znajdował się w podpiwniczeniu budynku. Ostatecznie odpowiednio zabezpieczony 26- latek trafił do karetki pogotowia, a kolejno do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

  • Wspólne działania ratownicze
  • Wspólne działania ratownicze
  • Wspólne działania ratownicze