Nietrzeźwi wyeliminowani z dróg - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi wyeliminowani z dróg

Data publikacji 26.03.2020

Kieleccy policjanci pomimo stanu epidemiologicznego nadal wykonują czynności związane z zatrzymywaniem sprawców przestępstw i ujawnianiem wykroczeń. W efekcie ich pracy, ostatniej doby na terenie powiatu kieleckiego zostało zatrzymanych dwoje nietrzeźwych kierujących. 44- letnia kobieta kierowała fordem mając 2,5 promila w organizmie. Z kolei nietrzeźwy 36- latek zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie. Obie te sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Pierwszego zatrzymania dokonali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Morawicy. Mundurowi patrolując teren gminy zwrócili uwagę na osobowego forda. Auto jechało tzw. wężykiem, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa, którzy zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą forda siedziała 44- letnia mieszkanka gminy Pierzchnica. Od kobiety czuć było alkohol, a badanie tylko potwierdziło jej stan nietrzeźwości. 44- latka miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jeszcze gorzej zakończył swoją podróż 36- letni mieszkaniec gminy Górno. Wszystko wydarzyło się na drodze W752, między Bodzentynem a Świętą Katarzyną. Kierujący fiatem w pewnym momencie stracił panowanie i wjechał do rowu. Widzący to wszystko świadek postanowił pomóc prowadzącemu włoskie auto. Jednak powody, dlaczego doszło do zdarzenia szybko się wyjaśniły. Policjanci z komisariatu w Bodzentynie, którzy przyjechali na miejsce poddali 36- latka badaniu na alkomacie. Wynik był pozytywny, kierujący fiatem wydmuchał ponad 1,5 promila.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia. Na kierowcę może zostać nałożona także wysoka grzywna i obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach