Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymała pijanego kierowcę

Data publikacji 07.05.2015

Wczoraj wieczorem na terenie Gminy Połaniec policjantka Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, zatrzymała nietrzeźwego 47-letniego kierującego oplem. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Ustawodawca za takie przestępstwo przewidział karę nawet do 2 lat

Wczoraj późnym popołudniem policjantka z Opatowa, w czasie wolnym od służby jadąc drogą krajową K-79  zauważyła pojazd, kierowca jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Policjantka   wyprzedziła auto, a gdy kierowca zatrzymał się natychmiast wysiadła z auta i podeszła do niego. Uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jazdę i wezwała na miejsce policjantów. Badanie stanu trzeźwości 47-letniego kierowcy opla, wykazało  pomad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ze swojego postępowania, mężczyzna będzie tłumaczył się teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki determinacji i szybkiej reakcji policjantki, pijanemu kierowcy stanowiącemu zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, uniemożliwiono dalszą jazdę.

Opr. MD

Źródło KPP w Staszowie

Powrót na górę strony