Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali sprzęt i usługi telekomunikacyjne

Data publikacji 07.02.2020

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posługując się podrobionymi dowodami osobistymi zawierali umowy telekomunikacyjne, w ramach których dokonywali wyłudzenia drogich telefonów komórkowych.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymali informację od pracownika jednego z salonów sprzedaży usług telekomunikacyjnych o podejrzanym mężczyźnie, który chciał zawrzeć umowę telekomunikacyjną. Pracownik salonu miał jednak wątpliwości co do legalności posiadanego przez konsumenta dokumentu tożsamości,  o czym powiadomił sandomierskich stróżów prawa. Mężczyzna opuścił sklep jednak po niedługim czasie został zatrzymany przez policjantów w samochodzie marki Honda, w którym przebywał jeszcze 30-letni kierowca, jak się okazało notowany wcześniej za kradzieże. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli kilkanaście fałszywych dowodów osobistych.

Nie wiadomo, jak długo trwałby przestępczy proceder, gdyby nie szybka reakcja sandomierskich policjantów. Funkcjonariusze zbierają teraz materiał dowodowy i gromadzą informacje o podobnych oszustwach popełnianych przez zatrzymanych mężczyzn.

Opr.PM
Źródło: KPP w Sandomierzu

  • podrobione dokumenty
  • podrobione dokumenty
Powrót na górę strony