Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pojechali wypisać mandat. Uratowali kobietę i zatrzymali 77- latka

Data publikacji 17.01.2020

Czujność i skrupulatność dzielnicowych z Komisariatu Policji w Morawicy sprawiła, że wyszło na jaw zachowanie 77- latka. Mieszkaniec gminy Chmielnik miał zostać ukarany mandatem za wykroczenie, jednak noc spędził w policyjnej celi i czeka na spotkanie z prokuratorem. Stróże prawa odkryli bowiem, że wcześniej dotkliwie pobił drewnianym kołkiem swoją żonę, która była w stanie zagrożenia życia. Dzielnicowi zjawili się w samą porę, dzięki czemu 59- latka trafiła pod opiekę lekarzy.

Całą historia rozpoczęła się bardzo nietypowo. Dzielnicowi z morawickiego komisariatu, w trakcie obchodu postanowili złożyć wizytę 77- letniemu mieszkańcowi gminy Chmielnik. Mężczyzna ten kilka dni temu popełnił wykroczenie i funkcjonariusze postanowili go z tego rozliczyć. Gdy jednak mundurowi weszli do domu sprawcy, nabrali podejrzeń, że doszło w nim do poważnego przestępstwa. Policjanci zauważyli liczne ślady krwi, a na rozkładanym fotelu leżała pobita 59- latka. W mieszkaniu dzielnicowi ujawnili także zakrwawiony, drewniany kołek, a na głowie poszkodowanej liczne zranienia. Kontakt z kobieta był bardzo utrudniony, najprawdopodobniej wskutek m.in. utraty dużej ilości krwi. Dzielnicowi niezwłocznie przystąpili do udzielania 59- latce pierwszej pomocy i wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. W tym czasie 77- latek spał w innym pomieszczeniu. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna w asyście policjantów, z kajdankami na rękach opuścił swój dom. W chwili zatrzymania podejrzewany miał ponad promil alkoholu w swoim organizmie. Noc spędził w policyjnej celi.

77- latek, gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut uszkodzenia ciała. Za takie przestępstwo można trafić za kratki nawet na 5 lat.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany
Powrót na górę strony