Jego argumentem był nóż - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jego argumentem był nóż

Data publikacji 13.01.2020

Kieleccy policjanci zatrzymali w piątkowy poranek 20- letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego. Jak wynika z ustaleń mundurowych mężczyzna ten w czwartkowy wieczór kilkakrotnie zranił nożem 31- latka. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala, a sprawca przed oblicze prokuratora. 20- latkowi grożą 2 lata więzienia.

Całe zdarzenie wyszło na jaw w czwartek, po godzinie 21. Właśnie wtedy do jednego z kieleckich szpitali zgłosił się 31- latek. Medycy zwrócili uwagę na okaleczenia oraz ranę na plecach, najprawdopodobniej zadaną ostrym narzędziem. Personel poinformował o wszystkim policjantów a ci niezwłocznie przystąpili do wyjaśniania całej sprawy. Na jaw wyszło wówczas, że zraniony 31- latek wcześniej spotkał się z 22- latką na osiedlu Świętokrzyskie. Kobieta przyszła wraz ze swoim znajomym. Jak wynika z ustaleń kryminalnych z Komisariatu Policji I w Kielcach, w pewnym momencie młodszy z nich miał wyciągnąć nóż i zranić 31- latka w plecy. Pokrzywdzony uciekł z miejsca spotkania i zgłosił się do szpitala. Kryminalni szybko ustalili, gdzie zamieszkuje znajoma pokrzywdzonego w piątkowy poranek zapukali do drzwi jednego z mieszkań na osiedlu Świętokrzyskie. Tam zastali także 20- letnie mieszkańca powiatu ostrowieckiego, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Napastnik już usłyszał zarzuty i został objęty dozorem. Za uszkodzenie ciała 31- latka, mężczyzna może trafić do celi nawet na 2 lata.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach