Sklep okradany „na raty” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sklep okradany „na raty”

Data publikacji 10.01.2020

Buscy policjanci zatrzymali wczoraj 22-letniego mieszkańca gminy Stopnica. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież kosmetyków na kwotę około 350 złotych, ponadto pod koniec grudnia z tego samego sklepu, ten sam sprawca miał wynieść kosmetyki o wartości przekraczającej 1200 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnej, sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wczoraj do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o kradzieży sklepowej. 36-letnia pracownica jednej z buskich drogerii informowała, że do sklepu wszedł mężczyzna, który już wcześniej miał dokonać kradzieży. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Pracownicy sklepu wskazali 22-latka. Podczas kontroli osobistej okazało się, że mężczyzna miał przy sobie dwie wody toaletowe o wartości prawie 350 zł, za które nie zapłacił w kasie. Ponadto, zgłaszająca dodała, że ten sam mężczyzna pod koniec grudnia z tego samego sklepu miał kilkukrotnie wynieść kosmetyki o łącznej wartości ponad 1200 zł nie płacąc za nie. Mieszkaniec gminy Stopnica trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu złoży wyjaśnienia w tej sprawie.      

W związku z faktem, że czyny dokonywane były w krótkich odstępach czasu, wszystkie straty zostaną zsumowane i czyn będzie potraktowany jako przestępstwo. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat, ale o jej ostatecznym wymiarze zdecyduje Sąd. 

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju