Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedna kontrola i kumulacja zarzutów

Data publikacji 31.12.2019

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zatrzymali w poniedziałek 57- latka. Według ustaleń śledczych, pochodzący z gminy Miedziana Góra mężczyzna wprowadził w błąd urzędników i wyrobił wtórnik prawa jazdy, na dane swojego brata. W trakcie kontroli okazało się, że na podrobiony już dokument zdążył uzyskać niemieckie świadectwo kwalifikacji, którym wylegitymował się mundurowym. Jakby tego było mało, tak naprawdę miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a alkomat w chwili czynności wykazał, że w organizmie 57- latka było około 0,7 promila.

Jednym z zadań funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy miejskiej jest współpraca z instytucjami publicznymi, w zakresie przeciwdziałania nielegalnym procederom. Właśnie w trakcie takich działań policjanci z tego wydziału wpadli na trop 57- latka, który jakiś czas temu stracił uprawnienia i miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów do września 2020 roku. Śledczy zwalczający przestępczość gospodarczą nabrali podejrzeń, że mieszkaniec gminy Miedziana Góra najprawdopodobniej nie stosuje się do tego orzeczenia i może posługiwać się przy tym nieprawdziwymi dokumentami.

Pracując nad tą sprawą, w poniedziałkowe przedpołudnie kieleccy policjanci w gminie Mniów zatrzymali do kontroli mercedesa. Za kierownicą niemieckiej ciężarówki siedział opisywany 57- latek, który bez wahania wylegitymował się funkcjonariuszom prawem jazdy oraz niemieckim świadectwem kwalifikacji. Jego pech polegał na tym, że mundurowi postanowili bardzo skrupulatnie sprawdzić całą dokumentacje. I wówczas rozwiązał się worek poważnych zarzutów dla 57- latka. Wyszło bowiem na jaw, że okazany dokument był wtórnikiem wyrobionym na brata kierującego. Na podstawie tego prawa jazdy mężczyzna zdążył już wyrobić niemieckie świadectwo kwalifikacji, wprowadzając w błąd tamtejszych urzędników. 57- latek nadal miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a ponadto wyszły jego stare – nowe grzechy. Alkomat wykazał bowiem 0,7 promila w organizmie kierującego mercedesem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

O losie tego kierującego zadecyduje dzisiaj prokurator, a wkrótce także sąd. 57- latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • sfałszowane dokumenty
  • sfałszowane dokumenty
Powrót na górę strony