Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

XVI Halowe Mistrzostwa Polski MSWiA w Piłce Nożnej "Mielno 2019" rozstrzygnięte

Data publikacji 29.11.2019

W mistrzostwach uczestniczyło 14 zespołów reprezentujących: KGP, KSP w Warszawie, Komendy Wojewódzkie Policji w Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Radomiu, Szczecinie, we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji w Bełchatowie i Szczecinie, reprezentacje KG Państwowej Straży Pożarnej (ubiegłoroczny zwycięzca) i Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej oraz drużyna Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie, a także Sekcja Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie. Patronat nad mistrzostwami objął Minister spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Główny Policji.

Reprezentacje zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. W drodze losowania reprezentacja Kielc przez dwa dni rywalizowała w Grupie C z drużynami z Wrocławia, Państwowej Straży Pożarnej, Radomia, Katowic oraz Bydgoszczy. Do ¼ Finału nasi awansowali z drugiego miejsca.

W walce o 1/2 Finału na parkiecie walczyliśmy z reprezentacją Małopolski. Krakowianie musieli uznać naszą wyższość przegrywając spotkanie 1:2. W boju o Finał pokonali nas koledzy z Komendy Głównej Policji 2:1. Zacięta walka o III miejsce pomiędzy kielecką drużyną a reprezentacją z Łodzi zakonczyła się remisem. O najniższym stopniu podium zdecydowały rzuty karne, w których to policjanci z sąsiedniego województwa okazali się lepsi. W Finale strażacy spotkali się z policjantami z KGP. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, gdzie reprezentacja PSP obroniła tytuł zostając Mistrzem XVI Halowych Mistrzostw Polski MSWiA w Piłce Nożnej „Mielno 2019”.

Należy dodać, iż podczas rozgrywek „Mielno 2019” Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej uległa tylko reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach – 0:1.

Wyniki:

I miejsce  – Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej,

II miejsce – Komenda Główna Policji,

III miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi,

IV miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Najlepszy bramkarz – Michał Maciejski – KWP w Kielcach

Najlepszy strzelec mistrzostw – Daniel Pietrycha – Komenda Główna Policji.

Najlepszy zawodnik – Bartosz Grzegorzewski – Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Puchar  „Fair Play” – Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

W uroczystym zakończeniu puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosława Pasterskiego oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ P woj. zachodniopomorskiego Mariana Boguszyńskiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach:

 1. Kaniewski Jerzy – Zarządu Wojewódzkiego NSZZ P woj. świętokrzyskiego
 2. Todorowski Tomasz – KWP w Kielcach
 3. Niewczas Adrian – OPP w Kielcach
 4. Maciejski Michał – OPP w Kielcach
 5. Olszewski Łukasz – KMP w Kielcach
 6. Cegieła Paweł – KMP w Kielcach
 7. Piotrowski Łukasz – KMP w Kielcach
 8. Zajecki Albert – KMP w Kielcach
 9. Dynarek Marcin – KPP w Ostrowcu Św.
 10. Baliński Łukasz – KPP w Jędrzejowie
 11. Gardynik Damian – KPP w Opatowie
 12. Ścisłowicz Rafał – KPP w Końskich

Opr. J.K.

 • Reprezentacja
  Reprezentacja