Nieletni nie zatrzymał się do kontroli drogowej - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 29.11.2019

Opatowscy policjanci zatrzymali kierującego, który nie zastosował się do sygnałów zatrzymania do kontroli drogowej i zaczął uciekać policjantom. Jak się okazało, kierujący był nieletni, nie posiadał więc uprawnień do kierowania pojazdami.

W czwartkową noc opatowscy policjanci patrolujący teren gminy zauważyli kierującego seatem, którego tor jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie pojazdu. Kierujący nie zastosował się do nich i gwałtownie przyspieszył. Po przejechaniu kilku kilometrów policjanci zajechali uciekinierowi drogę zmuszając go do zatrzymania. Kierujący mimo wszystko próbował ominąć oznakowany radiowóz. W ostateczności seat po utracie nad nim panowania uderzył w tył radiowozu.

W trakcie legitymowania ustalono, że kierującym był 16-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Badanie kierującego wykazało iż młody człowiek był nietrzeźwy – miał ponad pół promila w organizmie. 16-latek, co oczywiste nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny.

Opr. AF

Źródło: KPP Opatów