Jeden weekend, 16 poszukiwanych za kratkami - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden weekend, 16 poszukiwanych za kratkami

Data publikacji 18.11.2019

Tylko od piątku do niedzieli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 16 osób, ukrywających się przed organami ścigania. Wśród nich był 37- latek z gminy Strawczyn, któremu w piątkowy poranek złożyli wizytę policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy. Mężczyzna ten był poszukiwany m.in. listem gończym, gdyż nie stawił się do aresztu, by odsiedzieć karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy miejskiej prowadzą czynności za osobami poszukiwanymi m.in. na podstawie listów gończych. Najczęściej są to osoby unikające odbycia kary lub kontaktu z organami ścigania, które mogą ukrywać się na terenie całego kraju lub poza jego granicami. Wśród nich był 37- letni mężczyzna, który w przeszłości usłyszał skazujące wyroki m.in. za składanie fałszywych zeznań oraz uszkodzenie ciała. Łącznie w więziennej celi ten wyrokowany powinien spędzić 2 lata i 4 miesiące, ale nie stawił się w wyznaczonym terminie by odbyć zasądzoną karę. Mundurowi z Wydziału Kryminalnego ustalili, że może przebywać na terenie jednej z posesji w gminie Strawczyn. W piątkowy poranek policjanci pojechali pod ustalony adres, gdzie 37- latek został zatrzymany.

Łącznie od piątku do niedzieli stróże prawa z wydziałów i jednostek podległych Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach