Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy uciekał przed policją, uderzył w autobus

Data publikacji 27.04.2015

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali nietrzeźwego 49- latka, który chcąc uniknąć kontroli, uciekając przed policją uderzył w autobus. Kielczanin za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wszystko zaczęło się kilka minut przed godziną 19:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie o granatowym Volkswagenie poruszającym się po ul. Chrobrego, którego kierujący może być nietrzeźwy. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, patrolujący ul. Jagiellońską zauważyli Volkswagena golfa jadącego z dużą prędkością, którego postanowili zatrzymać. Kierowca nie reagując na sygnały dawane do zatrzymania, ominął radiowóz i za wszelka cenę usiłował uciec. Nie zważając przy tym na innych użytkowników. Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem. Po chwili do  pościgu włączyły się kolejne radiowozy. W pewnych momentach sprawca mknął po ulicach miasta z prędkością ponad stu kilometrów na godzinę, zmuszając inne pojazdy do ucieczki.  Po kilku minutach szaleńczej ucieczki, pościg  zakończył się na ul. Kolberga, gdzie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w  bok  jadącego autobusu. Mundurowi  badaniem stanu trzeźwości potwierdzili, że kierujący Volkswagenem 49- letni kielczanin był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila. Nie posiadał również prawa jazdy, bo kilka lat temu stracił je za jazdę po alkoholu.

 Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.  Za jazdę po alkoholu, szereg wykroczeń, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i spowodowanie kolizji, 49-letni mieszkaniec Kielc odpowie teraz przed sadem.

 

Opr. MB

Źródło: OPP w Kielcach

Powrót na górę strony