Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani zuchwali włamywacze

Data publikacji 24.04.2015

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Morawicy zatrzymali 24 oraz 44 –letniego mężczyznę. Obaj odpowiedzialni są za dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Chmielnik. Sprawcy skradli m.in. sprzęt elektroniczny wartości przeszło 9000 zł. Funkcjonariusze ujęli również ich wspólnika, 65 -letniego mieszkańca gminy Chmielnik, który pomagał w sprzedaży skradzionych przedmiotów. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. 24 oraz 44 –latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 65 –latek może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 15 policjanci z Komisariatu Policji w Morawicy otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Chmielnik. Przybyli na miejsce kryminalni ustalili, iż z jego wnętrza został skradziony m.in. laptop, monitor komputerowy, telefon komórkowy i biżuteria o łącznej wartości przeszło 9 000 zł. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że do tego zdarzenia mogło dojść około pół godziny przed otrzymaniem zgłoszenia oraz prawdopodobni sprawcy mogą przebywać w okolicy miejscowości Chmielnik.

Niezwłocznie po zebraniu niezbędnych informacji, policjanci ruszyli w poszukiwaniu sprawców przestępstwa. W okolicy parku w Chmielniku stróże prawa zauważyli osoby, które mieli przy sobie dwie reklamówki wypełnione przedmiotami przypominającymi utracone minie. Mężczyznami okazali się 24 i 67 –letni mieszańcy gminy Chmielnik. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, iż młodszy z nich był sprawcą kradzieży z włamaniem, natomiast starszy pomagał w sprzedaży skradzionego mienia. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Z uwagi na odzyskanie jedynie części przedmiotów, policjanci kontynuowali wnikliwą pracę. Doprowadziła ona do zatrzymania kolejnego sprawcy przestępczego procederu. Okazał się nim 44 –letni mieszkaniec gminy Chmielnik, który zdążył już sprzedać skradziony sprzęt elektroniczny.

W wyniku błyskawicznie podjętych działań całe skradzione mienie trafiło do prawowitego właściciela.

Zatrzymani sprawcy odpowiedzą przed sądem. 24 i 44 –latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 65 –latek może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony