Agresja po narkotykach? Odpowie za uszkodzenie samochodów - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Agresja po narkotykach? Odpowie za uszkodzenie samochodów

Data publikacji 25.09.2019

Nawet 5 lat więzienia - to kara z jaką liczyć się musi 22-letni mieszkaniec gminy Łączna, który we wtorek trafił do policyjnej celi. Podejrzewany jest o uszkodzenie dwóch samochodów i posiadanie prawie 10 gramów marihuany. Ze swego zachowania wytłumaczy się wkrótce przed sądem.

We wtorek tuż przed godziną 13 do dyżurnego skarżyskiej jednostki wpłynęły dwa zgłoszenia o agresywnie zachowującym się mężczyźnie. W miejscowości Łączna zaczepiał ludzi, wchodził na jezdnię i stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W ten rejon skierowani zostali funkcjonariusze z suchedniowskiego komisariatu. Na miejscu zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Łączna. Był bardzo pobudzony.  Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna wchodził na jezdnię, a kiedy kierujący pojazdami zatrzymywali swe auta, kopał i uderzał w karoserię. W ten sposób uszkodził co najmniej dwa samochody, powodując orientacyjne straty w wysokości co najmniej 2400 złotych. Krewki 22-latek trafił do skarżyskiego szpitala, a następnie został osadzony w policyjnym areszcie. Dodatkowo mundurowi ujawnili przy wandalu woreczek z suszem roślinnym, zakwalifikowanym jako marihuana w ilości blisko 10 gramów.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia i posiadania narkotyku, do których się przyznał. Śledczy ustalą teraz dokładne przyczyny zachowania sprawcy oraz dokładne straty wynikłe z jego działania.

Grozić mu może nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

  • zatrzymany