Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw okradli, a później posługiwali się nie swoją kartą

Data publikacji 07.08.2019

Szczegółowa analiza pozyskanych informacji oraz dociekliwość funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji III w Kielcach doprowadziła do zatrzymania 15 oraz 29 –latka. Z ustaleń mundurowych wynika, że Ci mężczyźni okradli 63 –letniego kielczanina, a następnie 17 –krotnie posłużyli się jego kartą płatniczą. Młodszy ze sprawców odpowie przed sądem dla nieletnich. Natomiast 29 –latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja miał swój początek w poniedziałek po godzinie 22. Wtedy to, policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego Komisariatu Policji III w Kielcach zostali skierowani na ul. Paderewskiego, gdzie w jednej z bram leżał nietrzeźwy mężczyzna. Po chwili okazało się, że nie ma on przy sobie żadnych dokumentów oraz nie jest w stanie podać swoich danych. Na miejsce dotarła również załoga karetki pogotowie, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Natomiast Ci sami funkcjonariusze zostali skierowani na kolejną interwencję, na jedną ze stacji paliw. Z przekazanych informacji wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni posługują się prawdopodobnie nie swoją kartą płatniczą. Mundurowi na miejscu ustalili, że młodzieńcy za ponad 200 złotowe zakupy chcieli zapłacić kartą płatniczą, lecz gdy należało podać pin, wówczas mężczyźni poprosili kasjera o możliwość wykonania kilku transakcji, metodą zbliżeniową do kwoty 50 złotych. Młodzieńcy spotkali się z odmową i uciekli przed przyjazdem mundurowych. Dodatkowo inny pracownik stacji znalazł w pobliżu dokumenty, należące do 63 –latka, który jak się okazało chwilę wcześniej został zabrany do szpitala. Policjanci od razu „połączyli” te dwie interwencje i rozpoczęli poszukiwania osób posługujących się skradzioną kartą.

Kilka godzin później Ci sami mundurowi, zatrzymali pierwszego ze sprawców, 15 –latka z Szydłowca, który wysiadała z taksówki w centrum miasta. Podczas przeszukania okazało się, że posiada on przy sobie kartę płatniczą należącą do 63 –latka. Chwilę później stróże prawa dotarli do jednego z kieleckich hoteli. Tam zatrzymali 29-letniego kompana nieletniego, nieposiadającego stałego miejsca zameldowania.

Zatrzymani trafili do policyjnych celi, a policjanci ustalili, że sprawcy 17 razy zapłacili kartą 63 –latka za zakupy m.in. w sklepach, lokalach gastronomicznych oraz stacjach benzynowych.

Teraz 15 –latek ze swojego postępowania będzie musiał się wytłumaczyć przez sądem dla nieletnich, natomiast 29 –latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany sprawca