Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjantów

Data publikacji 17.04.2015

Wczoraj policjanci pińczowskiej drogówki, zatrzymali 70-letniego mieszkańca Zabrza, który usiłował wręczyć im korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W miejscowości Węchadłów, uwagę funkcjonariuszy zwrócił pojazd dostawczy marki Ford Transit, którego wygląd budził pewne wątpliwości co do stanu technicznego. Policjanci zatrzymali pojazd, którym kierujący przewoził płody rolne. Po sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu w trakcie kontroli okazało się, iż kierujący nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdu. Poinformowali kierującego, że jest to wykroczenie skutkujące mandatem w kwocie 50 złotych. Dodatkowo  o braku ubezpieczenia informacja trafia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który nakłada na właściciela pojazdu karę finansową w kwocie kilku tysięcy złotych, w zależności od rodzaju pojazdu. Mężczyzna obawiając się konsekwencji wynikających z braku polisy OC, położył w radiowozie stu złotowy banknot w zamian za odstąpienie od dalszych czynności.  

Mundurowi zatrzymali 70- latka, który został doprowadzony do jednostki Policji. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych przez policjanta, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie

Powrót na górę strony