Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym oraz kampania „REAGUJĄC - RATUJESZ” - film

Data publikacji 18.06.2019

Dziś przed południem w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbył się briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W trakcie spotkania zostało przedstawione nowe multimedialne narzędzie obrazujące wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym, do których może dojść w trakcie wakacji. Dodatkowo została również zainaugurowana kampania informacyjno – prewencyjna pn. „REAGUJĄC - RATUJESZ”.

Dziś punktualnie o godzinie 11.00 w sali narad im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” znajdującej się w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbył się briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym w okresie nadchodzących wakacji. W trakcie spotkania, w którym uczestniczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach nadkom. Tomasz Janik oraz Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadkom. Kamil Tokarski zostało przedstawione nowe multimedialne narzędzie obrazujące wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym, do których może dojść w trakcie wakacji.

Nowe narzędzie będzie dostępne na policyjnych stronach internetowych i będzie codziennie aktualizowane najpóźniej do godziny 11:00. Zostało one stworzone trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich oraz aby zwiększyć wiedze i  świadomość kierującym, że do takich zdarzeń dochodzi również w okolicach naszych domów.

Podczas briefingu nadkom. Kamil Tokarski przytoczył ubiegłoroczną statystykę, przekazał informacje o 3 śmiertelnych wypadkach, które wydarzyły się pod koniec zeszłorocznych wakacji oraz opowiedział o niebezpieczeństwie jakie stwarzają pijani kierujący. Natomiast nadkom. Tomasz Janik wskazał jakie są najczęstsze przyczyny wypadków drogowych oraz przypomniał jak przygotować się do podróży.

Kolejno została zainaugurowana kampania informacyjno – edukacyjną pn. „REAGUJĄC - RATUJESZ”, którą realizują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Elżbieta Pryciak z Wydziału Prezydialnego i Komunikacji Społecznej KWP w Kielcach przybliżyła jej szczegóły i wskazała, że kampania ma na celu uświadomienie jak wielkie nieodwracalnych konsekwencji czeka na osoby, decydujące się na jazdę pojazdami pod wpływem alkoholu. Kampania zachęca również do reagowania i niedopuszczenia do takich zachowań.

Przedsięwzięcie pn. „REAGUJĄC - RATUJESZ” przewiduję m.in. zorganizowanie konkursy plastycznego, skierowanego do dzieci i młodzieży oraz przeprowadzenie szeregu spotkań profilaktycznych z kandydatami na kierowców. Podczas prelekcji będą wykorzystywanie materiały multimedialne, w tym materiał filmowy, specjalnie przygotowany na tą okoliczność.

Spot do ściągnięcia w pełnej jakości [TUTAJ]

Zobacz film w pełnej jakości [TUTAJ]

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji