Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży wózków z marketu

Data publikacji 26.02.2019

Wczoraj policjant pionu kryminalnego skarżyskiej jednostki w czasie wolnym od służby, zatrzymał 41 – latka, który dokonał kradzieży dwóch wózków na zakupy z pobliskiego marketu. Wartość mienia oszacowano na ponad 1100 złotych. Wózki trafiły z powrotem do właściciela, a nietrzeźwy rabuś do policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Na jednej ze skarżyskich myjni, będąc po służbie, swoje auto sprzątał policjant z powiatowej jednostki. W pewnym momencie zauważył jak przechodzący obok mężczyzna pcha dwa sklepowe wózki na zakupy. Mundurowy nabrał podejrzeń, że mogą one być przedmiotem kradzieży, zwłaszcza, że oba były puste, a w pobliżu nie było sklepu. Funkcjonariusz zatrzymał przechodnia, którym okazał się całkowicie pijany 41 – letni skarżyszczanin. Twierdził, że wózki zabrał spod sklepu i miał zamiar wykorzystać je do przewozu surowców wtórnych i gruzu. Po przebadaniu alkomatem wyszło na jaw, że w jego organizmie znajdują się prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił za kratki, a dziś usłyszał zarzut kradzieży do którego się przyznał.

Oprócz złego samopoczucia po spożyciu alkoholu, 41 – latka czeka jeszcze kac moralny, bowiem za czyn którego był sprawcą, może pożegnać się z wolnością nawet na 5 lat.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Powrót na górę strony