Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania do największych ćwiczeń w województwie

Data publikacji 10.04.2015

We wrześniu na terenie elektrowni w Połańcu odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe z udziałem sił i środków Policji oraz podmiotów pozapolicyjnych. W naszym województwie to pierwsze tego typu ćwiczenia zorganizowane wspólnie z innymi instytucjami i służbami. Odbędą się one na nietypowym obiekcie, a towarzyszyć im będzie dwudniowe seminarium dotyczące kwestii zarządzania kryzysowego. W konferencji weźmie udział około 100 słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w charakterze obserwatorów.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia, wczoraj na terenie elektrowni w Połańcu odbyło się spotkanie przed wrześniowymi ćwiczeniami. O skali przedsięwzięcia świadczą obecni na nim m.in. przedstawiciele Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele podmiotów pozapolicyjnych m.in. Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, a także staszowskiej Policji, Straży Pożarnej i Starostwa.

Zaangażowanie do działania tylu podmiotów wymaga od organizatorów opracowania dokładnego planu, w celu usprawnienia przebiegu tych ćwiczeń. Wczorajsze spotkanie pozwoliło wypracować wspólne rozwiązania, które zostaną później wdrożone.

Przedstawiciele Elektrowni zapoznali  uczestników z miejscem gdzie będą odbywać się planowane ćwiczenia. Gospodarze przedstawili również wszystkim zagrożenia z jakimi mogą się spotkać na terenie zakładu oraz sposoby postępowania w takich sytuacjach.

Wrześniowe ćwiczenia zostaną poprzedzone Seminarium Naukowo – Praktycznym pod hasłem „Energia 2015 – Zagrożenia w zarządzaniu kryzysowym”. Wezmą w nim udział słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Są to m.in. policjanci, funkcjonariusze Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu oraz Straży Granicznej.

Dodajmy, ćwiczenia mają na celu usprawnienie współdziałania wszystkich służb na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej na terenie elektrowni.

Opr.MD/MT

Źródło: KPP Staszów

Powrót na górę strony