Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amatorzy cudzego paliwa

Data publikacji 19.12.2018

W poniedziałkową noc policjanci z komisariatu przy ul. Kołłątaja podjęli interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn. 19-latkowie w samochodzie, w którym przebywali posiadali narzędzia służące im do popełniania kradzieży paliwa ze zbiorników samochodów. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Obaj 19-latkowie zostali zatrzymani. Amatorzy cudzego paliwa usłyszeli zarzuty, grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek na jednej z kieleckich ulic policjanci komisariatu przy ulicy Kołłątaja podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie. Podczas legitymowania 19-latkowie zachowywali się nerwowo, nie potrafili określić powodu swojego przebywania w tym miejscu. Obaj młodzi mężczyźni mieli na sobie ciemne ubrania a w bagażniku seata, w którym siedzieli znajdowały się wiertła, wkrętaki i pojemniki na paliwo. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. W ramach własnych ustaleń stróże prawa powiązali obu 19-latków z działalnością przestępczą. Sprawcy włamywali się do zbiorników paliwa różnych pojazdów i dokonywali kradzieży benzyny i oleju napędowego. Ich działania powodowały najczęściej również uszkodzenia baków w samochodach co zwiększało powodowane szkody.

Amatorzy cudzego paliwa zostali zatrzymani, mogą być powiązani z wieloma takimi zdarzeniami na terenie województwa. W niektórych sprawach usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  

Opr. MŚ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Amatorzy cudzego paliwa
Powrót na górę strony