„Policjanci w służbie historii” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Policjanci w służbie historii”

Data publikacji 20.11.2018

Pod tą nazwą promuje się III edycja konkursu, którego inicjatorem jest Instytut Pamięci Narodowej oraz Komenda Główna Policji. Honorowy patronat nad tym projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ogólnopolski konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, gdzie programy nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, czyli tzw. „klas policyjnych”. III edycja tego pięknego przedsięwzięcia idealnie wpisuje się w obchody jubileuszu 100-lecia utworzenia Policji Państwowej jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo obywateli.  Twórcy projektu uznali, że inicjatywa ta przyczyni się do pogłębienia wiedzy o historii Policji oraz jej roli w tworzeniu i umacnianiu Państwa Polskiego na przestrzeni całego wieku. Jedną z nagród jest dwudniowy pobyt w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, pod hasłem „Dzień z życia kadeta”, w trakcie którego laureatom w atrakcyjny sposób zostanie zaprezentowane szkolenie policyjne.

Regulamin, rejestracja uczestników i wszelkie szczegóły udziału w konkursie znajdują się na stronie internetowej policjanciwsluzbiehistorii.ipn.gov.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Opr: MK

Źródło: KWP Kielce 

  • „Policjanci w służbie historii”