Szybkie zatrzymanie dwóch rozbójników - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybkie zatrzymanie dwóch rozbójników

Data publikacji 30.10.2018

Przed sądem staną wkrótce dwaj mieszkańcy gminy Bieliny, którzy trafili w ręce mundurowych z daleszyckiego komisariatu. Mężczyźni w poniedziałkowe popołudnie napadli na 18-latka, zabierając mu telefon komórkowy. Napastnicy jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani przez kryminalnych. Ponadto 22-latek był poszukiwany do odbycia kary, a przy 37-letnim sprawcy policjanci ujawnili narkotyki.

Groźnie brzmiący sygnał wpłynął do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wczoraj, krótko przed 14. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna miał zostać napadnięty na terenie jednej z miejscowości w gminie Bieliny. Gdy na miejsce dotarli mundurowi okazało się, że dwaj mężczyźni przewrócili i pobili 18-latka, zabierając mu telefon komórkowy. Szybko do działania włączyli się kryminalni z Komisariatu Policji w Daleszycach. Funkcjonariusze, gdy zebrali informacje odnośnie rysopisu sprawców nie mieli wątpliwości, kogo należy odszukać. Podejrzenia padły na doskonale im znanych mężczyzn w wieku 22 i 37 lat. Obaj byli wielokrotnie notowani za różne przestępstwa. Szybkie działania stróżów prawa sprawiły, że już kilka godzin po zdarzeniu podejrzewani siedzieli w policyjnych radiowozach. Ale na tym ich kłopoty się nie skończyły. Okazało się bowiem że 22-latek jest poszukiwany przez sąd, bo nie stawił się w areszcie aby „odsiedzieć” 1 rok i 10 miesięcy za kradzieże. Z kolei przy starszym napastniku mundurowi ujawnili substancje, które po wstępnym przebadaniu okazały się amfetaminą i ecstasy. Rozbójnicy, którzy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, trafili do celi.

W toku czynności policjanci z Daleszyc odzyskali zrabowany telefon, który już powrócił do właściciela. Z kolei zatrzymani, gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty. Obaj mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat. Ponadto 37-latek usłyszy także zarzut posiadania narkotyków.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Szybkie zatrzymanie dwóch rozbójników
  • Szybkie zatrzymanie dwóch rozbójników