Pożyczył i nie oddał… - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożyczył i nie oddał…

Data publikacji 02.04.2015

Dziś ok. godziny 6 rano policjanci z Komisariatu II Policji w Kielcach zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który przedwczoraj dokonał przywłaszczenia pojazdu z wypożyczalni i wybrał się na przejażdżkę ze znajomymi. Jak się później okazało, kielczanin był pod wpływem narkotyków, a w samochodzie przewoził przeszło 30 gramów marihuany.

Cała sytuacja swój początek miała przedwczoraj. Wtedy to stróże prawa zostali poinformowani, że z jednej z kieleckich wypożyczalni samochodów młody mężczyzna wynajął Fiata i nie zwrócił go pomimo upływu terminu.

Właściciel wypożyczalni złożył we wtorek zawiadomienie, po którym funkcjonariusze szybko podjęli odpowiednie działania w celu odzyskania pojazdu.

Dziś w godzinach porannych policjanci w trakcie wykonywanych czynności zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za ten czyn. Jednak to nie jedyne przestępstwo jakie miał na sumieniu. Po przeprowadzeniu badania na zawartość środków odurzających okazało się, że 21-latek w chwili zatrzymania był pod wpływem narkotyków, a w aucie oprócz znajomych przewoził również przeszło 30 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Obecnie trwają czynności w tej sprawie. Mężczyzna nie tylko straci prawo jazdy, ale najprawdopodobniej również będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. MT

Źródło: KMP Kielce