Apel o rozwagę na drodze - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apel o rozwagę na drodze

Data publikacji 24.10.2018

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło wczoraj na terenie powiatu koneckiego. Pierwsze z nich na drodze krajowej nr 74 zakończyło się obopólną winą kierowców, drugie w Słupi Koneckiej niestety było o wiele poważniejsze. Jeden z uczestników wypadku trafił do szpitala z wieloma obrażeniami. Tych zdarzeń można było uniknąć, gdyby kierowcy zachowali rozwagę na drodze.

Wczoraj przed godziną 15:00 na drodze krajowej nr 74 w rejonie miejscowości Rozgół doszło do kolizji drogowej z udziałem opla i fiata. Powodem tego zdarzenia był nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania pojazdów przez kierowcę opla oraz niezachowanie ostrożności przy wykonywaniu skrętu w lewo przez kierującą fiatem. W wynik stłuczki, nikt nie odniósł obrażeń, a kierowcy z obu pojazdów zostali ukarani mandatami.

Niestety o wiele poważniejsze zdarzenie miało miejsce w Słupi Koneckiej. Tam 27-letni obywatel Ukrainy, jadąc ciężarowym Dafem, z nieustalonych jak na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się ,,czołowo ‘’z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. 50-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego z licznymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas kierowania pojazdem. Niesprzyjająca aura, duże natężenie ruchu, szybko zapadający zmrok, zmęczenie i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych jesienią. 

Oprac. PP

Źródło: KPP w Końskich

  • Apel o rozwagę na drodze
  • Apel o rozwagę na drodze
  • Apel o rozwagę na drodze