Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny rozpoznał sprawcę rozbój

Data publikacji 19.10.2018

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 34 - latka podejrzanego o dokonanie rozboju na 27 - letniej mieszkance Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna uderzył kobietę w twarz i zażądał od niej pieniędzy. Przestraszona 27- latka oddała mu posiadane przy sobie jedyne 10 zł. Sprawca zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. Za to przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

W minioną środę wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosił się taksówkarz wraz z pasażerem, który awanturował się podczas zamówionego kursu oraz nie chciał uiścić opłaty za świadczoną usługę. W trakcie wyjaśniania okoliczności tego zajścia dyżurny, który pełnił wtedy służbę na stanowisku kierowania zwrócił uwagę, że niesforny pasażer taksówki rysopisem odpowiada sprawcy rozboju dokonanego w dniu 14 października br. w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Szybko ustalono, że 34 –latek w minioną niedzielę na jednej z ulic znajdującej się na obrzeżach miasta zaczepił 27 –latkę. Zażądał od niej pieniędzy, a kiedy odmówiła uderzył ją pięścią w twarz. Przestraszona kobieta oddała mu posiadane przy sobie jedyne 10 zł. Sprawca oddalił się, a pokrzywdzona o całym zdarzeniu powiadomiła ostrowieckich policjantów.

Mężczyzna podczas środowej interwencji został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzut dokonania rozboju na 27 –latce. Dzisiaj zostanie doprowadzony do ostrowieckiej prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. 34 –latek tego przestępstwa dopuścił się w warunkach „recydywy”  przez co grozi mu teraz kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Opr. SK

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • Dyżurny rozpoznał sprawcę rozbój
Powrót na górę strony