Za szybko i pod wpływem alkoholu - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko i pod wpływem alkoholu

Data publikacji 15.05.2018

Wczoraj pińczowscy policjanci Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 29-latniego mieszkańca gminy Złota, który kierując w stanie nietrzeźwości jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. Za taki czyn, oprócz wysokiej grzywny i utraty prawa jazdy, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Na ruchliwej trasie w gminie Złota, gdzie często dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego policjanci często prowadzą kontrole prędkości, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Wczoraj po godzinie 19:00 w ich zasięgu pojawił się Audi, którego kierowca w terenie zabudowanym, gdzie z pobocza korzystają również osoby piesze, pędził z prędkością 104 km/h, a więc  54 km/h więcej niż pozwalały na to znaki.  Mundurowi natychmiast dali mu znak do zatrzymania, a podczas kontroli od 29-latka wyczuli woń alkoholu. Użyte urządzenie pomiarowe wskazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Alkohol zapewne wzmocnił fantazję kierowcy. Szkoda tylko, że nie poprawił jego wyobraźni, której wyraźnie mu zabrakło. Takie zachowanie mogło być bowiem przyczyną zdarzenia, w którym szkodę mógł ponieść nie tylko sam kierowca, ale również inni użytkownicy drogi.

Mieszkańcowi gminy Złota grozi kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata pozbawienia wolności.

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie

  • widok z wideorejestratora
Ładowanie odtwarzacza...