Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzieże słodkości

Data publikacji 15.02.2018

Staszowscy kryminalni zatrzymali 30 –letniego „wielbiciela” cudzych wypieków oraz słodkości. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż mężczyzna kilkukrotnie włamywał się do specjalnie przygotowanego kontenera, gdzie były gromadzone m.in. wyroby cukiernicze. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawiania wolności.

W od początku bieżącego roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach i włamaniach do pomieszczeń należących do jednego  ze sklepów na terenie Szydłowa. Łupem przestępcy zawsze padały wyroby cukiernicze oraz  pieczywo dostarczane do sklepu i pozostawiane przez dostawców w specjalnie do tego celu przygotowanego kontenera. Nieznany sprawca w kilkudniowych odstępach włamywał się i dokonywał  kradzieży chleba, bułek, ciast i ciasteczek oraz okazjonalnych tortów. Pozbawiał w ten sposób stałych klientów sklepu pieczywa, a organizatorom okolicznościowych imprez komplikował plany.    

Sprawą włamań zajęli się staszowscy policjanci. Dzięki zaangażowaniu miejscowych kryminalnych został zatrzymany „wielbiciel” łakoci. Dziś w nocy stróże prawa pełniący służbę na terenie Szydłowa zauważyli mężczyznę włamującego się do kontenera, który w przeszłości był już okradany. Po chwili w rękach mundurowych znalazł się 30 –latek, czasowo przebywający na terenie gminy Szydłów. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości już odpowiadał za podobne przestępstwa, których dopuścił się na terenie kraju.

Mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Z ustaleń śledczych wynika, iż 30 –latek odpowiada również za poprzednie tego typu zdarzenia.  

Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawianie wolności.  

Opr. ASz

Źródło: KPP w  Staszowie

Powrót na górę strony