Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za rozboje odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 13.02.2018

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 19 –letniemu kielczaninowi oraz 25 –letniemu mieszkańcowi gminy Masłów, którzy zostali zatrzymani przez kryminalnych z miejskiej jednostki Policji. Starszy z mężczyzn jest podejrzany o dokonanie trzech przestępstw o charakterze rozbójniczym, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. Z ustaleń śledczych wynika, iż 19 –latek był współsprawcą i pomagał 25 –latkowi podczas dwóch zdarzeń.

W minioną niedzielę po godzinie 15:00 policjanci z Komisariatu Policji I w Kielcach zostali skierowani do jednego z marketów na osiedlu Słoneczne Wzgórze, gdzie zostali ujęci dwaj sprawcy kradzieży alkoholu.  Po chwili na miejsce dotarli  mundurowi i zastali tam awanturujących się mężczyzn w wieku 25 i 31 lat. Młodszy z nich był agresywny i podczas przeprowadzonej interwencji znieważył funkcjonariuszy. Dodatkowo usiłował zmusić policjantów by odstąpili do wykonywanych czynności. Ostatecznie 25 –letni mieszkaniec gminy Masłów oraz 31 –letni kielczanin trafili do policyjnego aresztu.

Tej sprawie zaczęli się dokładnie przyglądać również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego miejskiej jednostki. Podejrzewali, że młodszy z zatrzymanych może mieć związek z rozbojami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Kielc. Pierwszy z nich miał miejsce pod koniec ubiegłego miesiąca na osiedlu Bocianek i wówczas sprawca grożąc nożem pracownikowi totalizatora sportowego skradł 100 złotych. Trzy dni później działając w podobny sposób zamaskowany mężczyzna usiłował dokonać rozboju w jednym ze sklepów na osiedlu Świętokrzyskie. Do trzeciego podobnego przestępstwa na tym samym osiedlu doszło pierwszego dnia lutego. Wówczas sprawca również zagroził pracownikowi nożem i skradł 1000 złotych.

Podczas wykonanych czynności, które były poparte zgromadzonym materiałem dowodowym, 25 –letni mieszkaniec gminy Masłów przyznał się, że to on odpowiada za te zdarzenia. Dodatkowo kryminalni z miejskiej jednostki Policji ustalili, że podczas dokonywania dwóch ostatnich przestępstw mężczyzna działał wraz z 19 –letnim kielczaninem. Dziś rano funkcjonariusze dotarli do jednego z mieszkań mieszczącego się na Osiedlu Na Stoku, gdzie został zatrzymany drugi z podejrzewanych.  

Teraz obaj za czyny, których się dopuścili odpowiedzą przed sądem. Może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony