Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Producent” krajanki tytoniowej zatrzymany

Data publikacji 01.02.2018

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zatrzymali wczoraj 28- latka, który przewoził ponad 25 kilogramów nielegalnego tytoniu. Ponadto funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę ujawnili maszynę wykorzystywaną do produkcji krajanki tytoniowej. Śledczy ustalili, że mieszkaniec gminy Daleszyce naraził Skarb Państwa na kwotę nie mniejsza niż 25 000 złotych. Konsekwencją jego czynu może być kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Kieleccy policjanci zwalczający na co dzień przestępczość gospodarczą od pewnego czasu mieli przypuszczenia, że 28- letni mieszkaniec gminy Daleszyce może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Wczoraj na ul. Krakowskiej w Kielcach funkcjonariusze zauważyli osobową dacie, za kierownicą której siedział podejrzewany mężczyzna. Policjanci zatrzymali auto do kontroli,  a podczas wykonanych czynności, w bagażniku pojazdu ujawnili ponad 25 kilogramów krajanki tytoniowej. Ponadto śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą dotarli do pomieszczeń użytkowanych przez 28- latka. W trakcie przeszukania stróże prawa ujawnili maszynę, wykorzystywaną do produkcji krajanki tytoniowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Policjanci ustalili, że 28- latek naraził Skarb Państwa na straty nie mniejsze niż 25 000 złotych. Konsekwencją tego czynu może być kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.65 MB)

Powrót na górę strony