Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 włamań na koncie 33- latka

Data publikacji 29.01.2018

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy zatrzymali w niedzielę 33- letniego mieszkańca miasta, którego podejrzewają o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem na terenie powiatu. Śledczy ustalili, że mężczyzna od sierpnia ubiegłego roku do stycznia włamał się do 15 domów w budowie i sklepów. W toku czynności funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. 33- latkowi grozi teraz do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu otrzymali od sierpnia ubiegłego roku wiele zgłoszeń, dotyczących włamań do domów w budowie oraz niedużych sklepów. Nieznany sprawca na terenie miasta i 5 gmin w powiecie kradł m.in. materiału budowlane, wyposażenie i narzędzia. Śledczy drobiazgowo analizowali wszystkie materiały z każdego zdarzenia i ustalili, że 15 włamań dokonał ten sam sprawca. W trakcie czynności stróże prawa wpadli na trop 33- letniego mieszkańca miasta i nabrali podejrzeń,  że może mieć związek z zaistniałymi włamaniami. W niedzielę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali podejrzewanego mężczyznę.

33- latek usłyszał już zarzut 15 kradzieży z włamaniem. Śledczy ustalili, że swoją działalnością spowodował straty ponad 50 000 złotych. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zatrzymany i zabezpieczone mienie #1
  • Zatrzymany i zabezpieczone mienie #2
  • Zabezpieczone rzeczy
Powrót na górę strony