Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujność dzielnicowego zdemaskowała przestępcę

Data publikacji 29.11.2017

Na kolejne kłopoty z prawem naraził się 56 -latek, zatrzymany wczoraj przez mundurowych z Komisariatu Policji III w Kielcach. Policjanci ustalili, że mężczyzna włamał się do jednego z magazynów w centrum miasta i z jego wnętrza skradł oświetlenie i przewody komputerowe warte łącznie 2000 złotych. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności dzięki czujności dzielnicowego z komisariatu znajdującego się przy ul. Paderewskiego, który w trakcie obchodu zauważył podejrzewanego, który w ręku trzymał torbę z łupami.

We wtorkowe popołudnie dzielnicowy z Komisariatu Policji III w Kielcach będąc w swoim rejonie służbowym w pewnym momencie zauważył dobrze mu znanego z przestępczej działalności mężczyznę, który w ręku trzymał torbę. Mając przeczucie, że kielczanin może posiadać nielegalne przedmioty, funkcjonariusz postanowił sprawdzić jego bagaż. Szybko okazało się, że przypuszczenia dzielnicowego były trafne. Bowiem w torbie 56 -latka znajdowała się lampa oświetleniowa, przewody komputerowe i inne elementy aluminiowe. Zaskoczony mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, skąd ma te przedmioty. To wzbudziło jeszcze większą czujność mundurowego, którego skrupulatna praca pozwoliła ustalić, że 56 -latek włamał się do jednego z magazynów w centrum miasta i z jego wnętrza zrabował cudze mienie. Pokrzywdzony, który o zaistniałym zdarzeniu dowiedział się od policjantów, oszacował straty na 2000 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Dzięki czujności dzielnicowego z Komisariatu Policji III w Kielcach sprawca włamania nie uniknie odpowiedzialności. Ponadto wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane i wróciły do prawowitego właściciela. Teraz 56 –latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony