Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast spłacić ratę ranił nożem

Data publikacji 31.10.2017

Do jednego z domów na terenie Końskich przyszła 51 latka – pracownica jednej z firm udzielających kredyty, celem odebrania ostatniej raty zaciągniętego długu. Jak się okazało, 69 letni dłużnik nie zamierzał spłacić zobowiązania i zaatakował kobietę nożem.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie.  Wtedy to, pracownica jednej z firm udzielających pożyczki przyszła z wizytą po ostatnią ratę kilkudziesięciozłotowego zobowiązania do 69 latka.  W trakcie rozmowy doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, w wyniku której mężczyzna sięgnął po nóż, raniąc nim kobietę. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 51-latka broniła się i wzywała pomocy. Zaalarmowani krzykiem sąsiedzi wezwali pomoc.

Na miejsce natychmiast przybyli  funkcjonariusze, którzy zastali ranną kobietę i jak się później okazało, w stanie po użyciu alkoholu mężczyznę. 51-latkę zabrało pogotowie, natomiast 69-latkiem zajęli się mundurowi. Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia były wykonywane pod nadzorem prokuratora. Mężczyznę po wytrzeźwieniu przesłuchano i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Sąd Rejonowy w Końskich na wniosek Prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. O dalszych losach i ewentualnej karze oskarżonego zadecyduje sąd.

Opr.TK

Źródło: KPP Końskie

Powrót na górę strony