Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „ZNICZ 2017”

Data publikacji 31.10.2017

Od 27 października do 2 listopada 2017 roku przeprowadzone zostaną działania pod hasłem "Znicz 2017", których głównym celem będzie zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

Jak co roku, świętokrzyscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. W czasie kontroli, funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Mundurowi będą również sprawdzać trzeźwość kierowców oraz to, czy nie prowadzą oni pojazdu pod wpływem środków odurzających. Pod czujnym okiem policjantów znajdą się również piesi.

Przypominamy, że w czasie ubiegłorocznej akcji "Znicz" trwającej sześć dni na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 23 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 29 osób zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 51 nietrzeźwych kierujących. Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili 51 osób poruszających się poza terenem zabudowanym bez obowiązkowych odblasków.

Pamiętajmy!

Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców:

• Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych,

• Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii. W okresie tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu,

• Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów,

Świętokrzyska policja apeluje!

Zachowajmy rozsądek, nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu.

Policjanci przypominają

Pamiętajmy - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.

Sygnały nadawane przez policjanta kierującego ruchem fotografie od 1 do 8

 1. Odpowiednik sygnału żółtego – nastąpi zmiana kierunków ruchu
 2. Odpowiednik sygnału zielonego – ruch otwarty  z prawej i lewej strony policjanta
 3. Otwarcie ruchu dla pojazdów z prawej i lewej strony policjanta – odpowiednik sygnału zielonego
 4. Policjant stojący do kierowcy bokiem prawym lub lewym – światło zielone
 5. Ruch otwarty dla skręcających w lewo i jadących na wprost od strony lewej policjanta. Jadący na wprost z prawej strony policjanta – odpowiednik sygnału czerwonego.
 6. Policjant stojący przodem lub tyłem do kierowcy – odpowiednik sygnału czerwonego
 7. Policjant stojący przodem lub tyłem do kierowcy – odpowiednik sygnału czerwonego
 8.  Ruch otwarty dla skręcających w lewo i jadących na wprost od strony prawej policjanta. Jadący na wprost z lewej strony policjanta – odpowiednik sygnału czerwonego.
 • Sygnały nadawane przez policjanta kierującego ruchem #1
 • Sygnały nadawane przez policjanta kierującego ruchem #2
 • Sygnały nadawane przez policjanta kierującego ruchem #3
 • Sygnały nadawane przez policjanta kierującego ruchem #4
 • Sygnały nadawane przez policjanta kierującego ruchem #5
 • Sygnały nadawane przez policjanta kierującego ruchem #6
 • Sygnały nadawane przez policjanta kierującego ruchem #7
 • Sygnały nadawane przez policjanta kierującego ruchem #8
Powrót na górę strony