Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli narkotyki i zatrzymali dealera

Data publikacji 12.10.2017

Kolejny cios w narkotykowy proceder wymierzyli funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. W ciągu ostatnich dwóch dni zabezpieczyli blisko 100 gramów zabronionych substancji oraz zatrzymali 4 osoby. Największe kłopoty czekają 27- letniego mieszkańca miasta, którego śledczy podejrzewają o handel narkotykami. Za ten czyn grozi mu do 12 lat więzienia.

Historia miała swój początek we wtorkowy poranek. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy pojechali na osiedle Podkarczówka, gdyż mieli przypuszczenia, że mieszkający tam 25- latek może trudnić się nielegalnym procederem. Szybko okazało się, że podejrzenia policjantów były niezwykle trafne. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi ujawnili 50 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa dotarli do 27- latka z Kielc. W trakcie przeszukania jego samochodu, w apteczce policjanci ujawnili 45 gramów białego proszku, który po pierwszym badaniu okazał się amfetaminą oraz jedną „działkę” suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany. Dwaj mieszkańcy Kielc zostali zatrzymani i trafili do aresztu. W środę policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dotarli do jednej z miejscowości w gminie Masłów. Tam wczesnym rankiem zatrzymali 28- latka, który miał w pojeździe dwie „porcje” najprawdopodobniej amfetaminy. Stróże prawa ustalili, że związek z tym procederem miał również 29- letni mieszkaniec gminy Piekoszów, który także został zatrzymany.

Śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili, że 27- letni mieszkaniec Kielc przez ostatnie pół roku sprzedał ponad 250 gramów narkotyków. Wczoraj decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, a łącznie grozi mu nawet 12 lat więzienia. Z kolei 25- latek, który udostępnił środki odurzające może spędzić w celi nawet 10 lat. 28 i 29- letni mieszkańcy powiatu usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.59 MB)

Powrót na górę strony