Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

,,Czerwone’’ im nie przeszkadzało

Data publikacji 02.10.2017

W piątek rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, prowadzili działania kontrolne pod nazwą ,,Sygnalizator". Funkcjonariusze w jednej z podkieleckich miejscowości rejestrowali kierujących, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Pomimo licznych, zdecydowanych działań podejmowanych przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu kieleckiego można zaobserwować kierujących, którzy w sposób rażący naruszają przepisy, w tym niestosują się do sygnalizacji świetlnej i tym samym stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dlatego w miniony piątek zostały przeprowadzone działania pod nazwą "Sygnalizator". W ciągu blisko dwóch godzin mundurowi ujawnili kilkanaście przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Kierujący, którzy popełnili to wykroczenie wielokrotnie próbowali je lekceważyć, oświadczając policjantom, że przejechali na świetle żółtym. Dopiero informacja, że wykroczenie zostało zarejestrowane przez kamerę, przyznawali się do przejazdu na świetle barwy czerwonej. Takie zachowanie świadczy, jak wielu z kierujących nadal lekceważy niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci zapowiadają, że tego rodzaju działania będą prowadzone w sposób cykliczny i kompleksowy.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Działania

Film Film


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Film (format flv - rozmiar 4.27 MB)

Powrót na górę strony