Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z ,,samoróbki’’

Data publikacji 28.09.2017

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju otrzymał wczoraj zgłoszenie, że w jednej z podbuskich miejscowości ktoś strzela z broni palnej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci którzy zatrzymali 52–latka, podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni palnej. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, po godzinie 15:00 do dyżurnego buskiej jednostki Policji dotarła informacja z której wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Busko – Zdrój ktoś strzela z broni palnej.  Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Jak ustalili policjanci, czworo znajomych spożywało wspólnie alkohol. W pewnej chwili jeden z uczestników spotkania, 52–latek, wbiegł do domu i powrócił ze strzelbą. Z tej broni strzelił w powietrze, po czym jak oświadczył 62–letni mężczyzna, kolejny strzał miał być oddany w jego kierunku. W momencie przeładowywania broni, 62–latek oraz stojąca w pobliżu kobieta rozbroili 52–latka, który następnie wyszedł z posesji. Policjanci zabezpieczyli na miejscu długą broń palną oraz jedną sztukę amunicji. Wkrótce na miejsce interwencji powrócił mężczyzna, który wcześniej strzelał i został zatrzymany. W trakcie przeszukania pomieszczeń, policjanci ujawnili i zabezpieczyli 15 sztuk amunicji myśliwskiej. Jak stwierdził zatrzymany broń wykonał własnoręcznie. Zabezpieczona ,,samoróbka’’ zostanie przekazana do badań balistycznych. 

Jeżeli biegły potwierdzi, że zabezpieczony przedmiot to broń palna, za popełnienie takiego przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.      

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • Zabezpieczona przez policjantów broń
Powrót na górę strony