Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kochane pierwszaki” w Kielcach

Data publikacji 21.09.2017

Corocznie we wrześniu Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach wspólnie z między innymi Kurią Diecezjalną, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Wojewodą Świętokrzyskim i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego prowadzi akcję pn. „Kochane Pierwszaki” mającą na celu m.in. wykształcenie w najmłodszych uczniach klas podstawowych nawyków bezpiecznego zachowania. W niecodziennym przedsięwzięci uczestniczył m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzena Piórkowska.

W akcji biorą udział pierwszoklasiści z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie klas podstawowych między innymi uczą się zasad bezpieczeństwa osobistego oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Stróże prawa przekonują także maluchy do noszenia odblasków. Podczas spotkania poświęcone zostały tornistry uczniów klas I przez ks. Biskupa Mariana Florczyka.

Tegoroczna edycja odbyła się w Hali Legionów w Kichach. W uroczystości wzięło udział ponad 1000 pierwszoklasistów ze szkół podstawowych głównie z powiatów buskiego, pińczowskiego, kazimierskiego, jędrzejowskiego, koneckiego, staszowskiego, sandomierskiego, starachowickiego, włoszczowskiego, kieleckiego i miasta Kielce. W czasie wspólnej zabawy dzieci mogły pogłębić wiedzę na temat zagrożeń wypadkami drogowymi, przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach praktycznie uczyli jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym, zaprezentowali też specjalistyczny sprzęt policyjny. Każde dziecko mogło wykonać odbitkę własnych linii papilarnych na okazjonalnych kartach daktyloskopijnych.

W trakcie spotkania odbyły się liczne zabawy związane z profilaktyką i bezpieczeństwem na drodze.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach  

Powrót na górę strony