Z nożem na dostawcę pizzy - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z nożem na dostawcę pizzy

Data publikacji 26.02.2015

Kieleccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, którzy w poniedziałek, aby dokonać kradzieży torby z pizzami grozili użyciem noża 60-latkowi. Do zdarzenia doszło w gminie Bieliny, jego sprawcami okazali się dwaj 21-latkowie.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy oraz daleszyckiego komisariatu, zatrzymani mężczyźni w miniony poniedziałek przytrzymywali i grozili nożem dostawcy pizzy, po czym zabrali mu torbę wraz ze złożonym przez sprawców zamówieniem.

Policjanci w toku przeprowadzonych czynności ujawnili rzeczy utracone w wyniku przestępstwa oraz nóż, który posłużył do jego dokonania. Funkcjonariusze ustalili również, że 21-latkowie składając zamówienie w pizzerii podawali różne adresy dostawy oraz kilka razy zmieniali numery telefonu do kontaktu, posługując się przy tym numerami przypadkowych osób.

Mężczyźni składając już wyjaśnienia tłumaczyli, że oczywiście chcieli zapłacić za zamówienie ale okazało się, że nie mają czym. Obaj zostali wczoraj zatrzymani przez funkcjonariuszy. Za ten czyn grozi im teraz od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Dziś o ich losie zdecyduje prokurator.

 

Opr. M.T.

Źródło: KMP Kielce