Kolejny pirat drogowy zatrzymany dzięki Mapie Zagrożeń - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany dzięki Mapie Zagrożeń

Data publikacji 16.08.2017

Policjanci z koneckiej drogówki zweryfikowali miejsce naniesione w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierowcy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. W Smykowie na drodze K-74 zatrzymali do kontroli 62-latka z powiatu staszowskiego. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 121 km/h.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich weryfikowali, czy w miejscowości Smyków na drodze krajowej nr 74, kierowcy stosują się do wymaganej przepisami prędkości w terenie zabudowanym. Miejsce to wielokrotnie wskazywane było w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierowcy poruszają się zbyt szybko. Policjanci wielokrotnie potwierdzali to zgłoszenie oraz zatrzymywali kierowcom prawo jazdy za zbyt duże przebroczenia prędkości.  Około godz. 18:30 uwagę mundurowych zwrócił osobowy Volkswagen, który jechał z prędkością  121km/h. Za kierownicą rozpędzonego auta znajdował się 62-latek z powiatu staszowskiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał od funkcjonariuszy mandat oraz 10 punktów karnych. Ponadto prędkość jaką osiągnął kierowca w terenie zabudowanym sprawiła, że mężczyźnie policjanci zatrzymali również prawo jazdy.

Apelujemy o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że to właśnie prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

Opr. PP

Źródło: KPP w Końskich