Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty do gier - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 03.08.2017

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą skarżyskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach przeprowadzili na terenie Skarżyska-Kamiennej wspólne działania ukierunkowane na proceder nielegalnego prowadzenia gier hazardowych. Efektem akcji było zabezpieczenie w jednym z lokali pięciu automatów do gier. Właścicielowi nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej podejrzewali, że w jednym z lokali na terenie miasta mogą znajdować się nielegalne automaty do gier. Wczoraj po południu wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach weszli do lokalu przy jednej z ulic. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Wewnątrz budynku znajdowało się pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych. Wszystkie urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli m. in. dwa telefony komórkowe, router, komputer, pieczątki oraz pieniądze w kwocie blisko 2 tys. złotych. Funkcjonariusze znaleźli również prawdopodobnie broń gazową.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane celnikom z Kielc, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Opr. DSz

Źródło: KPP Skarżysko- Kamienna

  • Zabezpieczone automaty
  • zabezpieczone rzeczy