Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłoniliśmy najlepszych czworonożnych funkcjonariuszy

Data publikacji 20.07.2017

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zakończyły się dwudniowe wojewódzkie eliminacje do finału XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Dwóch najlepszych przewodników wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami będą reprezentowali garnizon świętokrzyski w tożsamych zawodach na szczeblu ogólnopolskim. Finał odbędzie się na początku września w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach rozpoczęły się dwudniowe wojewódzkie eliminacje do finału XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Mają one na celu wyłonienie najlepszego przewodnika oraz psa służbowego, a także podniesienie kwalifikacji zawodowych wszystkich uczestników.

Zmagania rozpoczęły się o godzinie 9, tuż po tym jak podinsp. Andrzej Skotnicki z Wydziału Prewencji KWP w Kiecach przywitał trzech przewodników psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz reprezentanta Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zarówno policjanci jaki i ich czworonożni partnerzy musieli zmierzyć się z szeregiem konkurencji. Mundurowi wykazywali się wiedzą na teście zawierającym kilkadziesiąt pytań oraz udowadniali, że potrafią udzielić pomocy osobie poszkodowanej w wypadku. Czworonożni funkcjonariusze pokazywali, że doskonale się rozumieją ze swoimi przewodnikami podczas sprawdzenia ogólnego posłuszeństwa, jak i w trakcie tropienia śladów zapachowych ukrytych w skrzynkach, w samochodzie osobowym, ciężarowym oraz pomieszczeniu.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostali wyłonienie zwycięscy. Okazało się, że w finale XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się we wrześniu 2017 roku w Sułkowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Kiecach będą reprezentowali: funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Kielcach z psem „Jota” oraz mł.asp. Roman Skalski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz  z czworonożnym funkcjonariuszem „Imin”.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony