Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z tych konopi nie będzie narkotyków

Data publikacji 14.07.2017

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich znajdującą się w kompleksie leśnym na terenie gminy Busko–Zdrój. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 190 krzewów. Dzięki sprawnej akcji policjantów, na rynek nie trafią narkotyki wytwarzane z tej rośliny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego buskiej komendy na terenie kompleksu leśnego w gminie Busko–Zdrój ujawnili po przeprowadzeniu szeregu czynności plantację konopi indyjskich. Wczoraj pojechali na miejsce, zweryfikować posiadaną wiedzę na jej temat. Tam pośrodku gęstego zagajnika zauważyli rosnące krzaki konopi indyjskich. Policjanci przystąpili do oględzin i dokładnego zliczania roślin. Plantacja liczyła 189 krzaków, w różnych fazach wzrostu. Najwyższe rośliny osiągnęły wysokość nawet 120 cm. Konopie rosły w trudno dostępnym dla ludzi miejscu, co nie przeszkodziło funkcjonariuszom w likwidacji uprawy. Zabezpieczone krzewy zostały przewiezione do komendy, a następnie trafią do policyjnego laboratorium. Wczorajsze działanie buskich kryminalnych spowodowało, że na rynek nie trafią narkotyki wytwarzane z tej rośliny.

Trwa ustalanie osób, które są odpowiedzialne za uprawę zabronionych roślin. Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że są to krzewy konopi innych niż włókniste, to za takie przestępstwo może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Opis do zdjęć: Zabezpieczone przez policjantów rośliny

  • Miejsce uprawy
  • Zabezpieczone krzewy
  • Zabezpieczone krzewy

Film Film


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Film (format flv - rozmiar 20.48 MB)

Powrót na górę strony