Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Objazdowy włamywacz

Data publikacji 30.06.2017

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strawczynie zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 43-latka z terenu podkarpacia, podejrzanego o szereg włamań do sklepów. Wnikliwa praca policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadziła do ustalenia, że zatrzymany może odpowiadać za znacznie więcej przestępstw na terenie powiatu kieleckiego. Za czyn którego dopuścił się mężczyzna grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu na terenie kilku gmin powiatu kieleckiego dochodziło do kradzieży z włamaniem do sklepów spożywczych. Łupem sprawcy padały głównie pieniądze oraz drobne artykuły spożywcze i papierosy. Do pierwszego zdarzenia doszło w gminie Daleszyce pod koniec kwietnia bieżącego roku. Nieznany wówczas sprawca włamał się do sklepu i skradł gotówkę, a  straty poszkodowany wycenił na kwotę 400 złotych. W trakcie dwumiesięcznej działalności przestępcy na terenie kilku gmin doszło do szeregu kradzieży z łamaniem do placówek handlowych. Nad tymi zdarzeniami pracowali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Wczoraj około godziny 2:30  do policjantów ze Strawczyna dotarła informacja, że w rejonie jednego ze sklepów w gminie Łopuszno przebywa mężczyzna, który próbuje włamać się do budynku. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. Gdy mundurowi dojeżdżali we wskazany rejon zauważyli jak z lokalu wybiega mężczyzna z plecakiem. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W trakcie czynności okazało się, że 43-latek z rejonu podkarpacia w plecaku posiada narzędzia mogące służyć do włamania. Kilka kilometrów dalej na terenie leśnym zatrzymany ukrył pojazd, którym się poruszał. W środku zaparkowanego auta policjanci ujawnili kolejne narzędzia, a wyposażenie pojazdu wskazywało na fakt, iż mężczyzna mógł w nim pomieszkiwać. Wnikliwa praca funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu pozwoliła na ustalenie, że zatrzymany 42-latek może być odpowiedzialny za kilkanaście zdarzeń na terenie trzech powiatów województwa świętokrzyskiego. Straty do jakich doprowadziła przestępcza działalność zatrzymanego wstępnie oszacowano na ponad 14 000 złotych.

Zatrzymany mieszkaniec podkarpacia trafił do policyjnego aresztu.  Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna może być odpowiedzialny za  więcej tego typu zdarzeń. Za przestępstwa których się dopuścił, ustawodawca przewidział kare do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach

  • narzędzie
  • Pojazd podejrzanego
  • Pojazd podejrzanego
Powrót na górę strony