Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju nie unikną odpowiedzialności

Data publikacji 30.06.2017

Dzięki determinacji, skrupulatności oraz drobiazgowej pracy funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sprawcy brutalnego rozboju, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu nie unikną odpowiedzialności. Wczoraj rano zostali zatrzymani dwaj kielczanie w wieku 22 i 31 lat. Okazało się, że starszy z mężczyzn w kwietniu bieżącego roku skończył odbywać ponad czteroletnią karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Ustawodawca za dokonanie rozboju przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Kieleccy policjanci w nocy z czwartku na piątek minionego tygodnia otrzymali zgłoszenie, iż w jednym z pokoi hotelu robotniczego najprawdopodobniej znajduje się uwięziony mężczyzna, który może potrzebować pomocy. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni.  Po kilku minutach funkcjonariusze weszli do wnętrza pokoju. Tam okazało się, że w wersalce znajduję się ranny 58-latek. Mężczyzna w stanie niezagrażający życiu został przewieziony do szpitala, a kryminalni z komisariatu przy ul. Kołłątaja oraz z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach od razu zaczęli pracować nad tym zdarzeniem. Funkcjonariusze ustalili, że kilka godzin wcześniej do mieszkania pokrzywdzonego zapukało dwóch mężczyzn. Po otwarciu drzwi sprawcy od razu zaatakowali 58-latka. Kilkukrotnie go uderzyli, grozili pozbawieniem życia i ranili nożem. Ostatecznie mężczyzna został zamknięty w wersalce, a napastnicy dokonali kradzieży sprzętu m.in. RTV oraz pieniędzy w kwocie 200 złotych. Spowodowali oni straty na kwotę ponad 2100.  

Szereg czynności przeprowadzonych na miejscu przestępstwa oraz kilkudniowa drobiazgowa praca kryminalnych z miejskiej jednostki doprowadziła do ustalenia prawdopodobnych sprawców, którzy odpowiadają za to zdarzenie. Wczoraj rano funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań na osiedlu Herby w Kielcach, gdzie zatrzymali zaskoczonego 31 –latka, który w kwietniu bieżącego roku skończył odbywać karę ponad 4 lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Tego samego dnia kryminalni dotarli do kolejnego mieszkania mieszczącego się na osiedlu Ślichowice. Tam zatrzymali 22 –latka. Policjanci podczas wykonanych czynności odzyskali część skradzionego mienia. Dodatkowo kryminalni ujawnili porzucony na terenie Kielc nóż, którym posługiwali się sprawcy.   

Mężczyźni  trafili do policyjnego aresztu i dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury. Ustawodawca za dokonanie rozboju przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.  

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach  

Powrót na górę strony