Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby wraz sąsiadem zatrzymał podejrzewanego o kradzież

Data publikacji 24.05.2017

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie będąc na urlopie wraz ze swoim sąsiadem zatrzymał 35 –letniego mężczyznę, który chwile wcześniej przeszukiwał dom mieszkańca gminy Bogoria. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany najprawdopodobniej tego samego dnia dokonał kradzieży pierścionka należącego do 77 –letniej mieszkanki tej samej gminy. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 16 w gminie Bogoria. Wtedy to, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie będący na urlopie przebywał na swoim podwórku. W pewnym momencie zauważył on, że sąsiad wyprowadza z domu dobrze mu znanego z przestępczej działalności mężczyznę. Funkcjonariusz od razu domyślił się, iż mogło dość do popełnienia czynu niezgodnego z prawem. Po chwili funkcjonariusz pomógł sąsiadowi i uniemożliwił ucieczkę 35 –latkowi, który chwilę wcześniej przeszukiwał jego dom. Policjant o całej sytuacji powiadomił dyżurnego staszowskiej jednostki, który na miejsce skierował policyjny patrol.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi w odzieży zatrzymanego ujawnili pierścionek. Funkcjonariusze ustalili, że należy on do 77 –letniej mieszkanki gminy Bogoria, u której 35 –latek był tego samego dnia i proponował jej pomocy przy pracach porządkowych. Mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę seniorki, skradł jej pierścionek o wartości  600 złotych.     

Sprawca w chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem. Konsekwencją czynu, którego dopuścił się sprawca może być kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. ANL/DJ

Źródło: KPP w Staszowie