Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Jednym śladem” czyli „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 29.04.2017

Pokazy bezpiecznej jazdy pojazdami, nauka resuscytacji, pokazy kaskaderów oraz koordynacji służb ratunkowych na miejscu inscenizowanego wypadku drogowego, a także prezentacja sprzętu i pojazdów wykorzystywanych przez funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego i Żandarmerii Wojskowej. To jedynie część atrakcji. O wiele więcej czekało dziś na uczestników festynu profilaktyczno – edukacyjnego pn. „Jednym śladem”. W dzisiejszym przedsięwzięciu wziął udział Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki. A zostało ono zorganizowanie przez mundurowych świętokrzyskiej drogówki w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Dziś punktualnie o godzinie 12:00 na kieleckim torze wyścigowym w podkieleckiej Miedzianej Górze  obył się festyn profilaktyczno – edukacyjny pn. „Jednym śladem”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Jego celem było zmniejszenie zagrożeń na drogach powodowanych przez kierujących jednośladami, promowanie bezpiecznej jazdy motocyklistów i rowerzystów oraz podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. pokazy kaskaderskie na motocyklu, nauka resuscytacji, symulator zderzeniowy oraz pokaz koordynacji służb ratunkowych na miejscu inscenizowanego wypadku drogowego. Dodatkowo każdy z uczestników miał okazję z bliska obejrzeć sprzęt i pojazdy wykorzystywane na co dzień przez policjantów oraz funkcjonariuszy innych służb. Na zakończenie festynu odbył się konkurs sprawnościowej jazdy na czas motocyklem w wykonaniu przedstawicieli służb mundurowych oraz chętnych uczestników imprezy. W zmaganiach o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach zwyciężyli egzekwo: Paweł Domagała z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach oraz funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej  Grzegorz Marfiak.  Na drugim miejscu uklasyfikował się Przemysław Łabędzki z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach. Trzecie miejsce zajął jeden z uczestników festynu - Mieszko Majewski. Wyróżnieni z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach  insp. Artura Bieleckiego  otrzymali gratulacje oraz drobne upominki. 

Festyn profilaktyczno – edukacyjny pn. „Jednym śladem” został przygotowany przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, policjantów Komendy Miejskiej w Kielcach przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Żandarmerii Wojskowej. Współorganizatorem było również Stowarzyszenie motocyklowe CK Riders, Stowarzyszenie rowerowe MTB Kielce, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, Automobilklub Kielecki, Polski Związek Motorowy w Kielcach, Wojewódzka Rada BRD w Kielcach oraz Urząd Gminy w Miedzianej Górze i w Zagnańsku. Patronat honorowy na przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Starosta Kielecki.

 

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony