Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni rozpoczęli rywalizację o miano najlepszego funkcjonariusza

Data publikacji 21.04.2017

Dziś Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Kielcach podinsp. Wojciech Sikora przywitał uczestników szesnastej edycji wojewódzkich zawodów o miano najlepszego policjanta dochodzeniowo – śledczego, funkcjonariusza nadzorującego pracę dochodzeniowo – śledczą, policjanta operacyjnego oraz technika kryminalistyki. W 3 dniowych zawodach będzie rywalizowało 13 drużyn z całego województwa. Najlepsi będą reprezentować garnizon świętokrzyski podczas zawodów na szczeblu ogólnopolskim.

Już po raz szesnasty w województwie świętokrzyskim odbywają się zawody pod hasłem „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2017 roku województwa świętokrzyskiego”. Konkurs składa się z trzech etapów, które będą odbywać się w poszczególnych dniach. Mundurowi zmierzą się z wymagającym testem wiedzy, będą musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi, a także niezwykłą drobiazgowością podczas przeprowadzania oględzin miejscu zdarzenia. Najlepsi policjanci będą reprezentować  garnizon świętokrzyski podczas tożsamych zawodów na szczeblu ogólnopolskim.     

Dziś o 8:30 funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, policjanci nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, a także operacyjni oraz technicy kryminalistyki przystąpili do testu umiejętności strzeleckich. Każdy z mundurowych na początku otrzymał po 12 sztuk amunicji, którą załadowali do dwóch magazynków. Następnie policjanci musieli dobiec do swoich stanowisk pokonując 100 metrowy tor przeszkód. Tam każdy z uczestników zwodów wykazywał się opanowaniem oraz precyzją. Zadaniem stróżów prawa było jak najcelniejsze trafienie do dwóch tarcz oddalonych o 15 i 20 metrów, strzelając z pozycji wysokiej oraz niskiej.

Kolejny etap zawodów odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Wtedy to, mundurowi wezmą w dłonie długopisy i zmierzą się z testem wiedzy zawodowej. Następnie 27 kwietnia drużyny będą prowadzić oględziny na miejscu przestępstwa, by kolejnego dnia wyłonić zwycięzców. 

      

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach   

Powrót na górę strony