Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze na służbie

Data publikacji 08.03.2017

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej oraz Komisariatu I Policji w Kielcach zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 20 do 25 lat oraz 19 –letnią kobietę, którzy najprawdopodobniej kilkanaście minut wcześniej dokonali kradzieży ubrań o łącznej wartości około 2500 złotych. Zostali oni zatrzymali dzięki czujności i podjętym działaniom przez funkcjonariusza z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Kielcach, który był w czasie wolnym od służby. Ustawodawca za kradzież przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 17 jeden z funkcjonariuszy Wydział Kryminalnego Komisariatu I Policji w Kielcach będąc w czasie wolnym do służby szedł do jednej z miejskich galerii handlowych.  Pewnym momencie zauważył osobowego volkswagena, którego kierowca zaparkował swój pojazd na parkingu mieszczącym się nieopodal galerii. Policjant zauważył, iż w niemieckim aucie siedziały cztery osoby, spośród których rozpoznał dwóch mężczyzn znanych mu z przestępczej działalności. Gdy wszystkie osoby wysiadły z pojazdu i poszły do galerii handlowej, policjant postanowił obserwować auto.

Po kilkunastu minutach kolejno przychodziły poszczególne osoby, które wcześniej wysiadły z auta, zostawiały one w nim toby i ponownie wracały do galerii. Policjant domyślał się, że mogą oni dokonywać kradzieży i powiadomił o tym fakcie dyżurnego swojej jednostki. Po kolejnych kilku minutach trzech mężczyzn i jedna kobieta ponowienie wrócili z torbami do swojego auta, wsiedli do niego, a następnie zaczęli odjeżdżać. Funkcjonariusza natychmiast wsiadł do swojego samochodu i pojechał za potencjalnymi sprawcami przestępstwa, cały czas informując o swoich działaniach dyżurnego. Po przejechaniu kilkuset metrów dojechali mundurowi z Komendy Miejskiej i Komisariatu I Policji w Kielcach, którzy zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Okazało się, że poruszali się mim dwaj 20 –latkowie, 25 –latek oraz 19 –letnia kobieta. Podczas przeszukania stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli kilkanaście par spodni, bluzek i koszul, które najprawdopodobniej zostały skradzione z kilku sklepów kieleckiej galerii handlowej. Wstępnie oszacowano ich wartość na łączną kwotę około 2500 złotych. Dodatkowo mężczyźni i kobieta posiadali przy sobie zdemontowane klipsy zabezpieczające przed kradzieżą.

Kielczanie i mieszkanka gminy Jędrzejów zostali zatrzymani. Śledczy teraz ustalają z jakich dokładnie sklepów pochodzą skradzione ubrania oraz czy sprawcy nie odpowiadają za więcej tego typu przestępstwa. Ustawodawca za kradzież przewidział kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.  

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony