Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież policyjnego alkomatu

Data publikacji 27.02.2017

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Kielcach zatrzymali 46- letniego mieszkańca Kielc, który ukradł alkomat znajdujący się w holu komisariatu. Mężczyzna zdjął urządzenie zamocowane do ściany, schował pod kurtkę i zabrał do domu. Teraz odpowie za kradzież, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od 2014 roku w każdym kieleckim komisariacie policji mieszkańcy mogą sprawdzić swój stan trzeźwości na urządzeniach zamontowanych przy wejściu. W ten sposób kierowcy bezpłatnie upewniają się, że mogą jechać samochodem. Na co dzień z alkomatów korzysta wiele osób, jednak jeden z mieszkańców Kielc, zapragnął mieć takie urządzenie na własność.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17:30 w Komisariacie IV Policji w Kielcach. Gdy policjanci zauważyli, że urządzenie zniknęło ze ściany, od razu zaczęli ustalać  kto je zabrał. Mundurowi przejrzeli nagranie z monitoringu. Widać było na nim mężczyznę, który podszedł do alkomatu, odpiął go z linki i schował pod kurtkę.

Stróże prawa ustalili, że 46- letni kielczanin tego dnia był w komisariacie przesłuchiwany jako świadek. Gdy było już pewne, kto ukradł alkomat, policjanci pojechali do jego domu, aby odzyskać urządzenie i zatrzymać sprawcę. Mężczyzna nie był zaskoczony widokiem policjantów. Jak sam przyznał, kradnąc alkomat liczył się z konsekwencjami. Miał nawet zamiar oddać urządzenie ale tłumaczył, że nie miał czym podjechać na komisariat. Mężczyzna został zatrzymany. W organizmie miał blisko półtora promila alkoholu. Odpowie teraz za kradzież, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Urządzenie jeszcze tego samego dnia wróciło na swoje miejsce w komisariacie. Można z niego korzystać, tak jak to było do tej pory.

Opr. KT

Źródło: KMP w Kielcach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.32 MB)

Powrót na górę strony