Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy i krajanka tytoniowa bez akcyzy

Data publikacji 14.02.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 52-letniego mieszkańca gminy Chęciny. Stróże prawa wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Kielcach ujawnili i zabezpieczyli w domu mężczyzny 26 kg krajanki tytoniowej oraz 190 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach już od jakiegoś czasu podejrzewali, że mieszkaniec gminy Chęciny może trudnić się tym nielegalnym procederem. Wczoraj około godziny 11.30 zapukali do drzwi jego domu wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Kielcach. Jak się okazało, ich przypuszczenia były niezwykle trafne. W domu 52-latka, w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych znajdowało się 26 kg krajanki tytoniowej oraz 190 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy.

Jak wstępnie oszacowano mężczyzna swoim działaniem naraził na straty Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę nie mniejszą niż 32 tysiące złotych. Może mu teraz grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Opr. MT

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zabezpieczone papierosy i krajanka #1
  • Zabezpieczone papierosy i krajanka #2
  • Zabezpieczone papierosy i krajanka #3
Powrót na górę strony